BKS NAPRZÓD BRWINÓW - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
  • NAPRZÓD BRWINÓW rocznik 2000 - WITAMY!
  •        

Historia Drużyny część 6

Sezon - jesień 2014 - roczniki 2000/2001 ...

Występujemy w Ekstralidze U-15. Zmiany w rozgrywkach MZPN-u spowodowały, że po jednej rundzie są już awanse i spadki. Co więcej, ponieważ zespołów w Ekstralidze jest zaledwie 8 to w jednej rundzie gramy mecz i rewanż.

I tak oto od początku najwyższy poziom rozgrywkowy daje nam w kość. Nie gramy źle, ale za to mało skutecznie. Co więcej, zdrowie niektórych zawodników, komplikuje nam rywalizację z najlepszymi. Pierwsze 5 meczów przegrywamy i niewiele osób daje nam szanse na utrzymanie.

Ale przed nami rewanże. A my nie zwykliśmy się poddawać. Po powrocie osób kontuzjowanych zaczynamy pościg. W tym czasie notujemy remisy z: Kosą Konstancin, Sempem Warszawa (dwukrotnie), Zniczem Pruszków oraz Legią Warszawa. Ten ostatni remis o tyle wyjątkowy, że po pierwsze - dwa tygodnie wcześniej Legia została Mistrzem Polski, po drugie - uzyskany na boisku rywala przy ul. Łazienkowskiej.

Ale my chcemy jeszcze więcej. Pokonujemy Agape Białołęka oraz Broń Radom. Skazani przez wielu na porażki, dajemy do myślenia innym mimo, że na 8 spotkań z rzędu w Ekstralidze, przegrywamy tylko z Polonią przy ul. Konwiktorskiej 0:1. Po karnym w ostatnich minutach.

Wiara i praca opłaciła się, bo przed ostatnim meczem doganiamy przeciwników, konkretnie Kosę. Rywalom wystarczy w meczu z nami jednak remis. Taktyka Kosy zatem jasna i jak się później okazało skuteczna. Przeciwnicy ogrywają nas 3:0 choć na naszej połowie bywają głównie po kontrach. Musieliśmy atakować, a w tym meczu łatwe to nie było...

Ta porażka oznacza nasz spadek z grupy ośmiu najlepszych drużyn w województwie mazowieckim. Ale spaść można na kilka sposobów. Przegrywając mecz za meczem, czyli bez tzw. historii. Albo tak jak my. Remisując z najlepszymi, ogrywając faworytów i grając odważnie ze wszystkimi. Krótko mówiąc, a w zasadzie pisząc, w Ekstralidze niektórym zespołom pozostawiliśmy po sobie gorzki smak. Będą mogły go zmienić jak wrócimy, bo wrócić chcemy. Gra z najlepszymi pozwala nam, stać się lepszymi. Zrobimy zatem wszystko by móc zagrać ponownie w czołowej ósemce. Jeżeli nam się to uda, to jednego jestem pewien. Będziemy silniejsi.

Niemożliwe..? Ja w to wierzę...

Losowa galeria

Mecz z Piastem
Ładowanie...

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 153, wczoraj: 117
ogółem: 587 831

statystyki szczegółowe