Dobry start

• autor: BKS2000, 2015-09-02 12:09

Z przytupem rozpoczęliśmy start w rozgrywkach ligowych. Po zwycięstwie nad Żyrardowem przyszedł czas na Ostrołękę i Drobin.

Spotkanie z Koroną HiD Ostrołęka w większości było pod naszą kontrolą. Do przerwy zdecydowana nasza przewaga, która powinna zakończyć się sporą liczbą bramek. Trafiliśmy raz w słupek, za to dwukrotnie do bramki. W drugiej połowie Korona dość szybko strzeliła gola kontaktowego. Mecz się wyrównał, a na boisku zobaczyć można było szybkie tempo i dużo walki. W tej części nadal groźniej atakowaliśmy my, ale zawodziło wykończenie. Przeciwnicy rzucili wszystko na jedną kartę w ostatnich minutach i trzeba przyznać, że wtedy było najgoręcej pod naszą bramką. Udało się jednak utrzymać wynik i mimo zmęczenia cieszyć ze zwycięstwa. Gole dla nas strzelali Maciej Mutwicki i Dawid Śliwowski. Brawo! Jednak akcję meczu wykonał Piotr Cybulski. Co ciekawe akcję w defensywie. Dwukrotnie, w trakcie naporu przeciwników, ratował nasz zespół od utraty gola. Najpierw efektownym wślizgiem, następnie efektowną główką. Super!

Trzy dni później we wtorek, gościliśmy drużynę Pegaza Drobin. Mecz zdecydowanie inny od tego w Ostrołęce. Przede wszystkim na boisku większą szansę dostali również zmiennicy i część z nich na pewno ją wykorzystała.

Grając bez części "żądeł" ofensywnych trzykrotnie trafiliśmy do bramki rywala, Pegaz raz. Cały mecz był z naszą zdecydowaną przewagą, a liczba niewykorzystanych okazji... ech. Najważniejsze, że ponownie przejęliśmy inicjatywę w meczu, a nad skutecznością będziemy pracowali.

Warto także dodać, że najgroźniejsze okazje bramkowe zespół z Drobina miał po naszych nie zbyt przemyślanych zagraniach. Najpierw rzut karny, który świetnie obronił nasz bramkarz Aleksy Stawiński. A propos Aleksego, to jest On pewnym punktem naszej defensywy. Druga okazja zespołu Pegaza to nonszalancja obrony, a w zasadzie obrońcy, a efekt wszyscy widzieli.

Podsumowując. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i dobry start ligowy stał się faktem. Jeżeli zazwyczaj rozkręcamy się z każdym meczem, to z niecierpliwością czekamy na następne.

Brawo Chłopaki!

Korona HiD Ostrołęka - Naprzód Brwinów   1:2

Bramki: Maciej Mutwicki, Dawid Śliwowski.

Skład: Aleksy Stawiński (br.), Adrian Lewandowski, Mateusz Matyjasek, Piotr Cybulski (Kpt.), Maciej Mutwicki, Dawid Śliwowski (55' Krzysztof Szuster/70' Mateusz Przybyszewski), Daniel Bogucki (70' Ernest Szafran), Maciej Mroczkowski, Jan Chyziak (68' Aleksander Orzeł), Szymon Śmieciński, Jakub Składowski.

Naprzód Brwinów - Pegaz Drobin   3:1

Bramki: Dawid Śliwowski, Krzysztof Szuster, Mateusz Przybyszewski.

Skład: Aleksy Stawiński (br.), Adrian Lewandowski, Mateusz Matyjasek, Piotr Cybulski (Kpt.), Maciej Mutwicki, Dawid Śliwowski, Ernest Szafran (41' Mateusz Przybyszewski), Jan Chyziak, Szymon Śmieciński, Jakub Składowski, Krzysztof Szuster (75' Jakub Martynow).

Mecz ze Zwarem