Jak zostać liderem

• autor: BKS2000, 2015-09-17 09:08

W ostatnich pięciu dniach rozegraliśmy dwa mecze ligowe. Oba spotkania bardzo trudne, bo z trzecią drużyną w tabeli oraz liderem. Czyli odpowiednio Unią Warszawa i SF Warszawa. Oba zespoły w tabeli dzieliliśmy my, zajmując drugie miejsce. Wszystkie spotkania są bardzo ważne, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jakie znaczenie mają właśnie takie mecze.

Z taką świadomością przystąpiliśmy do rywalizacji najpierw z Unią Warszawa. Mecz raczej pod naszą kontrolą, choć trzeba przyznać, że przeciwnicy starali się nam utrudniać życie. Do przerwy prowadziliśmy 2:1 po pięknej bramce z powietrza Macieja Mroczkowskiego i może nie aż tak ładnej, ale nie mniej ważnej Szymona Śmiecińskiego. Rywale gola kontaktowego strzelili tuż przed przerwą, ale na szczęście nie wybili nas z rytmu po przerwie. W drugiej połowie było sporo walki, ale groźniej atakowaliśmy my i to właśnie my trafiliśmy raz jeszcze. Ponownie robiąc to w nienagannym stylu. Bramkę "szczupakiem" zdobył Maciej Mutwicki.

Naprzód Brwinów - Unia Warszawa    3:1

Bramki: Maciej Mroczkowski, Szymon Śmieciński, Maciej Mutwicki.

Skład: Aleksy Stawiński (Br.), Adrian Lewandowski, Mateusz Matyjasek, Piotr Cybulski (Kpt.), Maciej Mutwicki, Dawid Śliwowski (65' Aleksander Orzeł), Daniel Bogucki (75' Mateusz Przybyszewski), Maciej Mroczkowski (80' Jakub Martynow), Krzysztof Szuster (55' Jan Chyziak), Szymon Śmieciński, Jakub Składowski.

Mecz z Unią był pierwszym krokiem jaki sobie założyliśmy do pokonania w tych pięciu dniach. Drugi mieliśmy wykonać w Baniosze. Miejscowości w Gminie Góra Kalwaria, w której swoje mecze ligowe rozgrywa Szkoła Futbolu Wilanów, obecnie występująca pod nazwą SF Warszawa.

W Baniosze oprócz pięknej pogody w środę przywitało nas również piękne boisko trawiaste. Jak widać można. Ale nie o boisku mowa. Ważniejsze to co wydarzyło się na nim. A właśnie na super murawie pokonaliśmy SF Warszawa 2:0 mając w zasadzie całe spotkanie pod kontrolą. Rywale mieli w zasadzie dwie okazje bramkowe przez całe spotkanie. My oprócz trafień Daniela Boguckiego i Dawida Śliwowskiego, przynajmniej cztery razy mogliśmy pokonać bramkarza przeciwnika w sytuacjach sam na sam. Więcej spokoju przy takich okazjach i cel na pewno osiągnięty.

Nie mniej pokonując ówczesnego lidera, sami wróciliśmy na pierwsze miejsce. Po tych dwóch meczach ligowych na pewno na nie zasługujemy. Wierzę, że obronimy je do końca. A jestem pewien, że stać nas na to. Tym bardziej, że zawitał do nas kolejny zawodnik z Escoli, Leon, witamy serdecznie. Debiut masz już za sobą. Teraz czas na pierwszego gola:) Brawo Chłopaki!

SF Warszawa - Naprzód Brwinów    0:2

Bramki: Daniel Bogucki, Dawid Śliwowski.

Skład: Aleksy Stawiński (Br.), Adrian Lewandowski, Mateusz Matyjasek, Piotr Cybulski (Kpt.), Maciej Mutwicki, Dawid Śliwowski (65' Jan Chyziak), Daniel Bogucki (7' Ernest Szafran), Maciej Mroczkowski (70' Krzysztof Szuster), Leonard Panfil (55' Aleksander Orzeł), Szymon Śmieciński (75' Mateusz Przybyszewski), Jakub Składowski.

W składzie był również Jakub Martynow.

Narew Cup