•

Aktualności

Witaj Ekstraligo!

• autor: BKS2000, 2016-03-13 22:56

Po meczu pełnym kontrowersji przegrywamy na wyjeździe z SEMP-em Warszawa 0:2. Szkoda oczywiście, że kontrowersje dotyczyły kluczowych decyzji sędziów w stosunku do nas.

I bynajmniej nic nie chcę zabierać SEMP-owi, to bardzo fajny zespół, który w pierwszych minutach lepiej operował piłką. Ale byliśmy na to przygotowani i szczególnie w drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Choć jeszcze po pierwszej SEMP powinien grać w 10! W sytuacji sam na sam z bramkarzem nasz napastnik był faulowany od tyłu wślizgiem, tuż przed polem karnym! Nawet nie mieliśmy rzutu wolnego! Ale to jeszcze nie zabolało tak bardzo, bo nie wiedzieliśmy, co nas czeka w drugiej połowie.

Na 25 minut przed końcem strzeliliśmy bramkę na 1:0, którą główny arbiter uznał! Po radości i kiedy ustawialiśmy się już na środku, Pani sędzina wezwała sędziego i zasugerowała, że mógł być spalony! Oczywiście miała do tego pełne prawo. Ale nie była pewna o czym świadczy podnoszenie i opuszczanie chorągiewki w jednej akcji. Dała się przekonać sugestiom i okrzykom z ławki rezerwowej rywali. Popełniła ogromny błąd. Bo nie może być nic gorszego, jak strzela się gola prawidłowo i nie mając pewności, arbiter go nie uznaje, bo tak się mu wydaje! A sędzia główny zaufał bocznemu i wypaczył wynik spotkania (na zdjęciu widać, że spalonego nie ma w momencie podania).

Chwilę po całym zamieszaniu SEMP miał rzut karny, a w ostatnich minutach podwyższył na 2:0. Co ciekawe, przegrywając 0:1 mieliśmy również sytuację bardzo kontrowersyjną w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał dla nas rzutu karnego. Były jeszcze faule, których znajdujący się obok arbitrzy nie widzieli. Ani główny, ani boczny. Ciężko ogląda się fragmenty tego meczu, pokazujące ogrom błędów, jakie popełnili sędziowie. Podobno na tym poziomie liczą się szczegóły. Zgadzam się! Szczegóły te dotyczą również pracy arbitrów.

Zatem...witaj Ekstraligo! Przywitałaś nas tym, czym rok temu pożegnałaś:( Niesprawiedliwością.